Friday, December 25, 2009

Trikitamised kuupäevadega

Sooviksin armsatelt ametnikelt head põhjendust, miks on Rannamõisa maastikukaitseala kaitse-eeskirja määruse redaktsiooni rakendumise kuupäevaks 1. veebruar 2009?

Kusjuures mäletan, et 18. mail, kui kirjutasin artiklit maastikukaitseala kaitse-eeskirja muudatustest, kehtis veel vana kaitse-eeskiri. Sel ajal kehtinud määrus on lingina ka artiklis. Vaata pilti:


Piltidel klikates saab materjalide originaalasukohale.

Ja artikli juurde olen pannud ka lingi Harku valla lehele, kus teatatakse, millal oli kaitse-eeskirjaga tutvumise aeg:Ja nüüd Meriküla juttudesse eelmise kahe postituse kirjutamise ajal märkasin, et Riigiteatajas on Rannamõisa maastikukaitseala kaitse-eeskirja uueks redaktsiooni st. muudatuse rakendumise kuupäevaks 1. veebruar 2009!

Vanas määruses on kirjas, et see redaktsioon lõpeb 31. jaanuaril:Uuendatud määruses, et see hakkas kehtima 1. veebruarist.Minu pea seda ei võta, kuidas on see võimalik, et maikuus kehtis veel vana kaitse-eeskiri ja kutsuti uue eelnõuga tutvuma, aga uus hakkas kehtima 1. veebruarist?

Arvata on, et juristid seletavad selle lahti, aga asi on ja jääbki loogikavastaseks. Näide sellest, kuidas meil on seadused ja määrused koostatud ja kuidas nendega tegeletakse - neist saavad aru vaid juristid...

Täiendus 15.02.2010: Sellele on selgitus olemas, loe siit

No comments:

Post a Comment