Sunday, March 22, 2009

Meriküla veebilogi algas kohtumisest oravaga.


23. märtsil 2009 vudis üks orav üle tee.Oli väga ilus kevadine päev ja mõtlesin, et viimati kirjutasin koduteed ületavatest loomakestest ühes kirjas strateegilise keskkonna mõjude hindamise spetsialistidele, kes tegelevad praegu meie kodu ümbruse detailplaneeringuga.

Jalutuskäigu lõppedes, mis kestis tunde, otsustasin, et võiks oma küla lood lugemiseks üles panna. Praegu on küla kuum teema siseministeeriumi organiseeritav sisekaitseakadeemia kolimine meie külla. Sisulisel kolib linn meile ja kogu asjaajamise juures (detailplaneeringutega tutvumine, projektid, visioonid, soovid, võimalused, mõjude hinnangud, koosolekud jne jne) hakkasin meie küla, loodust, looduskaitseala ja kõike muud eriliselt väärtustama.

Kuna riiklike arendajate ja muude huvigruppidega koostöös on tekkinud vajadus asuda meie loodust ja küla kaitsma, siis sellest ajendatuna asutasingi veebilogi selle kohta, mis toimunud ja mis edasi toimuma hakkab.

Loodan, et peale veebilogi materjaliga tutvudes hakkab Meriküla ka sulle meeldima. Küll üks väike kant Eestis, aga arvan, et sekeldused, toimetamised, rõõmud ja mured on paljudele äratuntavad.

1 comment: