Thursday, February 22, 2018

Palju õnne Meriküla rahvale! #EV100

Riigihalduse minister kirjutas küla moodustamise otsusele 21. veebruaril alla ja see jõustub peale Riigi Teatajas avaldamist, 2. märtsil.

Meriküla maapoolne piir kulgeb mööda klindiserva -
fotol nähtav elektripost asub Ilmandu külas,
klindiservast allpool aga juba Meriküla.

Meriküla moodustamise ettepanek tehti mõne külaelaniku poolt juba aastaid tagasi (2009), aga aktiivsemalt hakati teemaga taas tegelema 2017. aasta kevadel, kui mõte hakkas meeldima ka Ilmandu küla mereäärse osa elanike hulgas (eelkõige Romantiku kandis).

Siis korraldati küsitlus kohalike elanike hulgas, tutvustati teemat ka muutusega seotud Muraste jt naaberkülades, volikogu andis toetuse (otsus 7. septembrist 2017) ja edasi on teema olnud Riigihalduse ministri juhtimisel kooskõlastusringil (vastav määrus valmistati ette juba 11. oktoobril 2017). 

Kogu protsessi vältel on vallavolikogu ja vallaametnike toetus olnud tuntav, liigseid viivitusi ei esinenud ja menetlused, arvamuste kogumised ning teavitused korraldati kiirelt. Rahandusministeeriumi nimekomisjonis küll mõneti kõheldi muudatuse vajalikkuses, aga taotlejate põhjendused koos koduvalla volikogu toetusega olid määravad.

Kui võrrelda samasuguse küla moodustamisega Tahkuranna vallas (aastal 2015 Reiu külast osa muutus Merekülaks), siis Meriküla moodustamise taotluse argumendid olid tugevamad.Vahetult enne Eesti sajandat sünnipäeva see otsus tuli ja see on heaks kingituseks meie riigile, meile Merikülas ja meie naabritele!Usun, et uue küla loomisega luuakse uut väärtust kogu Suurupi poolsaare ja Harku valla põhjaosa elanikele ja elukeskkonnale.

Loe lisa, klikates pealkirjadel:

No comments:

Post a Comment