Wednesday, October 9, 2013

Päev enne avamist: Kuidas läbi Järvevana tee tööle sõita? Riigitiiger magab?

Kuna töökoha tõttu on vahest vaja Järvevana tee kaudu sõita Lasnamäele, siis asusin uurima, kuidas homsest, mil avatakse Ülemiste megaristmik, otsemat teed pidi Lasnamäele saada.

Meedia kaudu pole värsket ja väga head liiklusskeemi levitatud. Postimees vaid üllitas segase skeemi 9 aastat tagasi, mil pole tänasega miskit pistmist. Ka projekteerija enda lehelt ei leia midagi: http://www.kprojekt.ee/ylemiste/ jne jne, st guugeldamine on tupiktee.

Asusin otsima suurimatelt veebikaartidelt. 

Selgus, et nii riik kui omavalitsus, kes on kohustatud eelseisvatest muudatustest kodanikkonda informeerima ja tegema kõik selleks, et edaspidi inimesed teaks, kuidas uuenenud olukorras toimida, pole ise veel üldse oma hallatavate infokanalitega järje peale jõudnud.

Ja selgub ka, et eraettevõte, kes ei pea eelinformeerimisega tegelema, on selle töö juba ära teinud.

Tallinna linna kaardil on näha vaid mõned jooned, mis tähistavad tulevast teed. Ei ole üldse abiks. Näis, kas 10. oktoobril, avamise päeval on seis parem?
Tallinn.ee uudiste rubriigis levitatakse aga 3 aastat vana skeemivideot


Maa-ameti kaardil pole mitte midagi (kui aerofoto taustaks, siis on ehitustühermaa näha). Maa-ameti kaardil pole isegi seda osa peale kantud, mis juba peaaegu aasta kasutusel - Tehnika tänavale pääs raudtee alt.


3. Regio kaart Delfi.ee kaardi kaudu:
Delfi kaart on eeskujulik, ka ühesuunalised lõigud näidatud. Ka ainus pilt, millele lisasin kaardi juurde saamise võimaluse (klikka pildil).
100% hea pole seegi.


Sõiduradu ja suundasid koos liiklusmärkidega ei leia ikka kuskilt... Tuleb ikka ise kohapeale minna, õppesõitu tegema. Kui hõredam liiklus. Natuke aitavad ka ehitusaegsed aerofotod:Head tutvumist!

4 comments:

  1. Riigitiiger? "Tallinn ehitab" silt oli seal viimati.

    ReplyDelete
  2. Edasisest tekstist peaks selguma, et jutt on veebikaartidest kui olulistest infokanalitest. Tallinna kaart peaks olema loogiliselt võttes esimene, kus kajastuks uus tee ja liiklussõlm, maa-ameti kaart on aga riigi hallata, mis on hoopis ajast maha jäänud. Omavalitsus on ka riik, kus me elame ;)

    ReplyDelete